Treeningharjumuste uuringu kokkuvõte 2.osa

KÕIGE MAHLASEM INFO, MIS UURINGUST VÄLJA TULI

Milline mentaliteet on spordiinimestel ja millised on siis nende treeningharjumused/ rutiin/ distsipliin?

Kehaliselt aktiivsed inimesed ei tee ainult ühte tüüpi trenni. Neil on terve elu olnud mingi regulaarne füüsiline koormus (RFK) – kui ei ole aega käia 4 korda nädalas trennis, siis on käidud vähemalt 2 korda, et säilitada harjumust. Trenni ei tehta hooajaliselt, vaid aastaringi.

Ei tehta ainult ühte tüüpi sporti, nt jooksmine, vaid erinevaid – kõike , mis pakub vaimule värskendust. Nad naudivad seda.

"Käin 4 korda nädalas treeningsaalis"
Pilt: “Käin 4 korda nädalas treeningsaalis”

Keskmine treening kestab 1 – 1,5 h. Tuleks jälgida ka intensiivsust – mõtle nii: on väga suur erinevus, kas sa “käid 4 korda nädalas treeningsaalis” või sa teed seal ka trenni 🙂

Sa pead tundma, et sa saad sellest midagi. Sul peab olema eesmärk. See ei tohi mõjuda rutiinse kohustusena, mida sa teed teiste jaoks. Kõige enne tee endale selgeks oma motivatsioon – mida sa üldse tahad saavutada sellega?

Ära otsi vabandusi, otsi võimalusi! Raha puudus, asukoht linnast väljas, ei ole sobivat leidnud – need on halvad vabandused.

Sa ei pea tegema seda üksi – konkureeri nt sõbrannaga/sõbraga, kes teist paremasse vormi saab. Hoidke üksteise moraal kõrgel!

Kui lugesid selle läbi, aga ikka ei oska kuskilt alustada kuid “tahaks nagu”, siis alusta vähemalt alustamisega. Kui sa midagi ei tee, siis ka midagi ei muutu!

Aktiivsetel inimestel on harjumused, laiskadel on vabandused.

Treeningharjumuste uuringu kokkuvõtte esimeses osas rääkisin lühidalt halbadest vabandustest ja sellest, miks ei tehta trenni.
3. osas kirjutan kuidas panna realistlik eesmärk keha vormi saamiseks.

MÕTLEMISEKS
Milline spordiala/ füüs. koormuse saamise meetod pakub midagi ka sinu meelele?

Loe ka: Motiveerivaid mõtteid kaalulangetajatele ja trennihuntidele